9 міфів про навчання за кордоном, які стоять на заваді мрії

blog-img

Міф №1. Вступити до європейського ВНЗ – складно

Вступна кампанія в Європі, Азії, Америці мало чим відрізняється від прийнятої в твоїй країні. Багато що залежить від престижу ВНЗ і політики щодо прийому іноземних студентів. Не секрет, що європейський або американський диплом підтвердити простіше, ніж уругвайський або індійський.

І справа тут не в тобі, а в банальних стереотипах. Тому потрібно бути розумним, впевненим у собі і трохи нахабним.

 

Обираючи європейський ВУЗ в Україні зверни увагу на три важливих моменти:

  1. Не женися за престижем. Знання важливіші за «зірочки на погонах». Якщо університет має гучне ім’я, не обов’язково це означає, що він задовольнить очікування. Як обрати ВНЗ? З’ясувати: що подобається, що вмієш. Шукай заклад, відштовхуючись від сильних сторін. Зверни увагу і на невеликі заклади. Університети України дають якісну освіту в межах обраної професії.
  2. Дій! Європейські країни, в тому числі й Україна, активно розвивають міжнародну академічну мобільність. Вищі навчальні заклади ініціюють підготовчі курси для абітурієнтів, а деякі навіть гарантують зарахування після них.
  3. Вчись! 100% наполегливість і старанність, і вступиш до європейського ВНЗ. Твоя формула успіху – 1% таланту + 99% роботи = виконання мрії. Повір у себе і наполегливість окупиться багаторазово.

Міф 2. Я не зможу жити в іншій країні

Страх невідомого – головний ворог. Не програмуй себе на невдачу. Роби висновки, коли спробуєш.

Постався до навчання за кордоном, як до нового досвіду, цікавої пригоди, що відкриває нові життєві горизонти.

Міф № 3. Вік не той

Деякі люди після школи йдуть на роботу: набратися досвіду, отримати навички. І так втягуються в рутину, що геть забувають про свої прагнення. І через роки згадують про них.

Запам’ятай, вік не важливий. Знанням все одно, 20 тобі чи 50 років. В університет можеш вступити в будь-якому віці. Є можливість навчатися за кордоном зараз? Не відмовляйся! Просто поєднуй навчання із роботою!

Міф № 4. Навчатися в європейському університеті можуть вундеркінди і талановиті студенти

Випускники шкіл вважають, що за кордоном можуть навчатися вундеркінди, адже європейська система освіти влаштована так, що посередні учні не засвоять програму.

Ні, це не правда. ВНЗ України створюють умови для реалізації талантів. Ти підбереш цікаві дисципліни і будеш розвиватися в них.

Відзначимо лояльність до студентів-іноземців. Українські університети люблять «вирощувати зірок». Якщо є прагнення і бажання досягти висот, тобі в цьому обов’язково допоможуть.

Міф № 5. Я не вивчу мову

Дехто боїться вийти із зони комфорту. Запам’ятай, мова – засіб спілкування. Потрапляючи в певне середовище, ти пристосовуєшся до нього на рівні інстинктів. Тому вивчення мови не становитиме труднощів.

Більше того, університети в Україні надають можливість навчання українською, російською, англійською. Якщо постараєшся і вивчиш їх – це підвищить твою цінність на ринку праці.

Міф № 6. У мене є гроші, і я вступлю куди завгодно

Це не правда. Для ВНЗ, який десятками років будує репутацію, гроші важливі, але талановиті студенти важливіші.

Якщо впевнений у тому, що тебе візьмуть куди завгодно, навіщо тобі університет? Може, варто задуматися про спеціалізовані курси, отримати професію або відкрити бізнес?

Міф № 7. У мене немає грошей, і освіта мені недоступна в принципі

Вихід є з будь-якої ситуації. Було б бажання.

Якщо ти розумний, сміливий і винахідливий, тобі не становитиме труднощів вступити до вищого навчального закладу за кордоном. Європейські університети дають можливість іноземцям навчатися безкоштовно.

З іншого боку, ти завжди можеш навчатися в Україні – європейській країні з високим рівнем освіти. Вартість навчання тут становить від $1000 на рік.

Міф № 8. Батьки не відпустять мене

Немає на світі таких батьків, які перешкоджали б щастю своєї дитини. Можливо, ти неправильно доніс до них своє бажання? Поговори з батьками, розкажи, про що мрієш, чому важливо отримати гарну освіту, і як будеш використовувати європейський диплом.

Ти навіть зможеш дати батькам контакти консультанта Status Ko, який підтримає, допоможе налаштувати рідних на позитивний лад і підготувати ґрунт для твого від’їзду в Україну.

Міф № 9. Я не впораюся з етапом підготовки документів

Абітурієнти бояться бюрократії. Адже на підготовку документів потрібно витратити багато часу, грошей і сил.

  • Які потрібні довідки?
  • Що і на яку мову перекладати?
  • Як писати заяву?
  • В якому вигляді надати підтвердження платоспроможності?
  • Які документи потрібно посвідчувати у нотаріуса, а які ні?
  • Надіслати оригінали документів чи достатньо копії в електронному вигляді?

У кожного окремого університету свої правила прийому. Нюанси, в тому числі і юридичні, охопити нереально. Та й ні до чого. Для цього в кожній країні є компанії, які допомагають іноземним студентам вступати до ВНЗ. В Україні цим питанням займається Status Ko.

Дякуємо!

Ваш запит прийнятий!

 

Наші менеджери зв’яжуться з вами у найближчий час!

error: Content is protected !!